• 0(530) 320 89 87
  • info@gpbilisimteknolojileri.com

Blog

AUTOCAD
Autocad programı Amerika merkezli Autodesk firması tarafından 1980 yılında tasarlanan bir CAD ( bilgisayar destekli tasarım) programıdır. Dünya üzerindeki ilk vektör tabanlı tasarım programıdır. Autocad programıyla iki boyutlu ve üç boyutlu çizimler kolaylıkla yapıldığı gibi ileri sürümlerinde animasyon tasarımlarına da yer verilmiştir. Endüstri, mimari, inşaat, mobilya, tesisat, elektrik, makine ve bunlar gibi birçok alanda projeler tasarlanmaktadır.

Solidworks
Solidworks genelde makine parça tasarımlarının, montajlarının ve kesitler yüzey pürüzlükleri gibi teknik resmin rahatlıkla uygulanabildiği bir CAD – CAM programıdır. Kullanımı CAD programları arasında en kolay programdır. Dar bir arayüz ve komut kullanımı bakımında kısıtlı işlevsel olarak aktif bir alt yapıya sahiptir. Jon Hirschtick ve Bob Zuffante tarafından 1993 yılında kurulmuştur.

Microsoft Office
MS Office nedir diye sorulduğunda ilk akla gelen Word ve Excel olmasının yanı sıra içeriğinde power point, access, outlook, publisher gibi farklı kullanım alanlarına saip çeşitli programları içeren programlar bütünüdür. Yani diyebiliriz ki  Microsoft Office aslında bir programlar paketidir. Bu pakette ofis ve işletmelerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için değişik programlar yer almaktadır. Kullanımı ve öğrenim kolaylığından dolayı işletmelerin en çok tercih ettiği programlar arasındadır.

C#
Microsoft tarafından geliştirilen C#, C++ ve Visual Basic dillerinde yer alan tutarsızlıkları kaldırmak için geliştirilmiş bir dil olmasına rağmen kısa süre içerisinde nesne yönelimli dillerin içinde en gelişmiş programlama dillerinden biri olmayı başarmıştır.En büyük özelliği ise .Net Framework platformu için hazırlanmış tamamen nesne yönelimli bir yazılım dilidir. Yani nesneler önceden sınıflar halinde yazılıdır. Programcıya sadece o nesneyi sürüklemek ve sonrasında nesneyi amaca uygun çalıştıracak kod satırlarını yazmak kalır.

PROJE ÇİZİMLERİ